BECKER COLLEGE HALL OF FAME

Name School Class Sport(s)
 Shannon Alo   1986  Field Hockey 
 Mary Badia Leicester Junior  1976  Basketball 
 Jeffrey Barr Leicester Junior  1968  Basketball 
 Ernest Boss Leicester Junior  1961  Basketball & Baseball 
 James Burns Leicester Junior  1963  Basketball 
 Kenneth Burns Leicester Junior  1967  Basketball 
 Paul Cantani Leicester Junior  1960  Basketball 
 Wendy Kelley Carroll   1987  Basketball 
 Wayne Chamberlain   1967  Basketball 
 Catherine Chambers   1977  Softball, Basketball & Field Hockey 
 John Chasse Leicester Junior  1964  Basketball & Baseball 
 Matt Chasse   1991  Soccer 
 Ralph Colebrook   1930  Basketball & Baseball 
 Sharon Scott Cross   1987  Basketball 
 Dennis Curran Leicester Junior   1971  Basketball 
 Pamela Cutting   1984  Basketball 
 Paul Deignan Leicester Junior  1954  Basketball & Baseball 
 Karen Driscoll   1991  Field Hockey 
 Gerald Flynn Leicester Junior  1968  Basketball & Baseball 
 James Foster   1972  Basketball 
 Edward Frew   1939  Basketball & Baseball 
 Karen Frisch   1987  Field Hockey 
 Thomas George Leicester Junior  1967  Basketball & Field Hockey 
 Sandra Gilbert   1978  Softball & Field Hockey 
 Heather Goss   1989  Field Hockey 
 Ted Haglund Leicester Junior  1964  Basketball 
 James Hallinan     Basketball 
 James Hazen   1972  Basketball 
 Sherrie Kennie Herrin   1991  Basketball 
 Nancy Hirschauer   1986  Softball & Volleyball 
 Robert Johnson Leicester Junior  1973  Basketball 
 Bonnie Rich Jones   1992  Basketball 
 Walter Kackiela   1948  Basketball 
 Kenneth Kaufman Leicester Junior  1965  Basketball & Baseball 
 Joan Kivior   1978  Field Hockey & Softball 
 Anthony Koski Leicester Junior  1966  Basketball 
 Anthony Lazour   1949  Basketball 
 Robert Lindgren Leicester Junior  1966  Basketball 
 Linc MacDonald Leicester Junior  1964  Basketball & Baseball 
 Richard McGrath Leicester Junior  1956  Basketball & Baseball 
 Robyn LeBel Milasi   1991  Basketball & Tennis 
 Zoe Hinds Morelli   1993  Field Hockey 
 Timothy Morse   1987  Soccer 
 Tammy Smith Newsom   1992  Basketball 
 Kim Koski O'Donnell   1992  Basketball 
 Frank Parella Leicester Junior  1963  Basketball & Baseball 
 Robert Payton   1970  Basketball 
 Wesley Perkins Leicester Junior  1961  Basketball 
 Edward Pomainville   1988  Soccer 
 Phillip Powers Leicester Junior  1962  Soccer 
 Milton Price Leicester Junior  1964 Basketball 
 Thomas Quinn Leicester Junior  1965  Basketball 
 Edward Recko   1948  Basketball & Baseball 
 Ron Riordan   1968  Basketball 
 Douglas Roberts   1978  Basketball & Baseball 
 Charles Samko   1936  Basketball & Baseball 
 Jose Sanchez   1990  Basketball 
 Cynthia Scherer   1978  Softball, Basketball & Field Hockey 
 Lewis Scott   1992  Basketball 
 Kathleen Sibya   1983  Softball, Basketball & Volleyball
 Christopher Simon   1991  Soccer 
 Gabe Simon
1951  Basketball 
 Stanley Sorota   1942  Basketball & Baseball 
 Ralph Stowell Leicester Junior  1977  Baseball 
 Sigmond Strezelecki   1939  Basketball & Baseball 
 Jack Swan   1950  Basketball & Baseball 
 Robert Szklarz   1967  Basketball 
 Denise Taber   1993  Field Hockey 
 Bernard Theodore   1948  Basketball 
 George Thompson Leicester Junior  1972  Basketball 
 Paul Tivnan   1937  Basketball & Baseball 
 George Vangel   1937  Basketball & Baseball 
 Robert Vartanian Leicester Junior  1971  Basketball & Baseball 
 Jodie Ladderbush Walsh   1985  Basketball 
 Joseph Walsh Leicester Junior  1954  Basketball & Baseball 
 Steven White   1989  Soccer 
 Jody Farnsworth Wood   1995  Field Hockey